Podstawowe działanie DIVA® DYNAMICS

infografik_IAS_1280

Powstanie obsługi technicznej i konserwacji

Profesor Mexis założyciel i twòrca programu IAS ( System Analizy Obslugi Technicznej) z ponad 120 naukowymi publikacjami oraz z około 800 wykładami i prezentacjami u ponad 800 klientòw w Europie jest uznawany za ˶Guru Systemu Obsługi Technicznej ˝ jako światowy ekspert w tym temacie angażowany i szanowany. Profesor Mexis jako wspòłzałożyciel przekazał swòj dorobek całego życia firmie IAS MEXIS GmbH gdzie jego reputacja jako prekursora w tej dziedzinie stawia całość filozofii działania na użycie w praktyce: „Wykluczanie słabych punktòw i w ten sposòb przeprowadzaną potrzebną obsługe technichną utrzymywać na odpowiednio wysokim poziomie”

 

Podwójny system obslugi technicznej

DIVA nasza skròcona forma dla „Podwòjnego systemu obsługi technicznej z analizą dostępności” spełnia oczekiwania dość młodego hasła wprowadzonego de facto już dawno w życie: Nasze oprogramowanie pomocnicze jest od 25 lat aktywną w praktyce techniką predykcyjną utrzymania systemu. Już w roku 1977 stworzył profesor Mexis IAS, wtedy jeszcze jako formułę badawczą w instytucie . Od pierwszej wersji oprogramowania pomocniczego DIVA formułowane już było dokładnie to co dzisiaj możemy określić techniką predykcyjną utrzymania systemu. Powstała symbioza pomiędzy niezbędnymi wyznaczonymi stałymi technicznymi środkami ochronnymi, umożliwiając jednocześnie wyznaczenie oczekiwanego stopnia dostępności.

Na początek analizuje DIVA i na bieżąco monitoruje zachowania poszczegòlnych części, jednocześnie na podstawie tych informacji w sposób autonomiczny usamodzielnia się w trakcie użytkowania. DIVA jest profesjonalnym systemem ktòry dopasowywuje się do oczekiwań w waszym przedsiębiorstwie- a nie odwrotnie.

Ponowne powstanie systemu – DIVA DYNAMICS- miało miejsce w 2013 roku pod haslem ˶ Jak najwięcej informacji przy możliwie jak najmniejszym obciążeniu˝ Rozwiązania podstawowych modułòw zostały zoptymalizowane, nowoczesne technologie systemowe oraz graficzno wizualna forma w dziedzinie zarządzania są dzisiejszym standardem programu DIVA.

 

Profesjonalny system

Inteligencja i możliwość dynamiki są podstawowym elementem oprogramowania DIVA. Podstawę do tego tworzy matryca dostepu Mexis.

Na podstawowe obiekty w obsłudze technicznej-części budowy- oddziałują w sumie trzy aspekty : Struktura komponentòw, obciążenia oraz parametry otoczenia (znane ròwnież jako parametry eksploatacji)
Ta zròżnicowana kombinacja poszczegòlnych czynnikòw wpływa na końcowy efekt zużycia i w ten sposòb ròwnież na dostępność tych komponentòw.

Wszystkim czterem ważnym czynnikom strategii obsługi technicznej ( obsługi technicznej poniesionych strat, środków zapobiegawczych, czynnikòw zależnych oraz obsługi technichnej kryteriòw wysokiej jakości) brakuje i pozbawione są charakteru bezpośredniego dostępu. Co w rezultacie reguluje i wyznacza efektywność całej produkcji do osiągnięcia oczekiwanego sukcesu oraz zrównoważonego całego systemu operacyjnego obsługi technicznej.

Inowacja z Mexis: Parametry eksploatacji, czas eksploatacji oraz dostępność określają w całości częstotliwość
obsługi technicznej, czas pomiędzy podjęciem odpowiednich interwencji. Z tego właśnie aspektu stworzył profesor Mexis matryce dostępu..

 

xyz

The relationship between the most influencing factors of a component and its availability-behaviour according to Mexis.

 

Każada część ma swoje miejsce i poddana jest rożnym czynnikom wyznaczającym stopień jej zużycia. Poprzez naukowe badania instytutu i dygitalną analize ponad 65 milionòw informacji można było z powodzeniem wykorzystać stochastyczne metody obliczania oraz funkcjonowania i zastosowanie odpowiedniego algorytmu, ktòry poszczegòlne zachowania sprecyzowanie przedstawia.

Kompleksowe tròjwymiarowe rozłożenie będzie w użytkowaniu i praktyce ekstrapolowane oraz wizualnie prosto i przyjaznie dla użytkownika przedstawione w formie matrycy: Wszystkie parametry w komunikacji z programem dostępności są w pełni skorelowane aby wykazywać częstotliwość koniecznych do podjęcia prac konserwacyjnych.

Ta matryca dostępu Mexis jest sercem programu DIVA . Jednocześnie opcja dostępności nie jest żadnym stałym faktorem. Tylko musi być ciągle „opracowywana”ze stanem początkowym zawartych (w bibliotece części) informacji oraz odpowiednich wartości zebranych w praktyce specyficznych dla przedsiębiorstwa, gdzie optymalnie się powiększa podzielność tej dostępności z (algorytmem VOA profesora Mexisa) w trakcie trwania procesu produkcji.

Optymalizacja dostępności gwarantuje optymalne połączenie zaprogramowanej „Inteligencji“ z techniczno inżynieryjną ludzką inteligencją.

Jest całkowicie obojętne czy są to firmy zajmujące się produkcją pomp do eksploatacji złòż mineralnych, pakowania produktòw lub produkcją napoi – program DIVA oblicza do każdego komponentu lini produkcyjnej lub maszyny w zależności od dostępnych informacji optymalny koszt strategii obsługi technicznej.

Punktem początkowym do obliczeń koniecznych napraw w odpowiednim czasie w oprogramowaniu DIVA są wskaźniki żywotności realizowane w okresie ekspolatacji. Dokładne wyliczenie odpowiednich przedziałów czasowych, stanòw opartych na analizie jak również prewencja podlega ciągłemu procesowi adaptacji i dopasowywania. Jest to spowodowane kontynualnie zmieniającymi się wskaźnikami dostępności oraz częstotliwością awarii poszczegòlnych części. Są one w oprogramowaniu DIVA automatycznie gromadzone i przerabiane poprzez odpowiednie wskaźniki, akcje zlecania napraw, informacje o awariach jak ròwnież dzięki wynikom przeprowadzanych inspekcji i konserwacji.

Powstałe w waszej firmie problemy będą przez naszych kompetentnych pracownikòw szybko wyeliminowane. Po co więc potrzebne jest oprogramowanie obsługi technicznej i konserwacji ?

  • Co znaczy dostępności obsługi technicznej i konserwacji jaki ma to bezpośredni związek z DIVA ?
  • Czy jest możliwa instalacja tego programu w waszym przedsiębiorstwie ?
  • Czy system obsługi technicznej i konserwacji jest opłacalny dla wszego przedsiębiorstwa ?

Zapytaj nas zadzwonić!

IAS MEXIS GmbH
Im Zollhof 1
67061 Ludwigshafen am Rhein
Tel: 0621 587 104 70
info@ias-mexis.com

 

Masz pytania ? Z przyjemnością wam doradzimy pod numerem (+49) 621 587 104 70